HODGEPODGE 2022

HODGEPODGE

Soutěž v klasickém požárním útoku s losováním postů jednotlivých soutěžících v družstvu

Pořadatel: SDH Bechov
Termín:
sobota 6. srpna 2022
Místo konání: hasičské hřiště Svobodín

Terče: sklopné terče, elektronická časomíra
Požární stříkačka: vlastní (pořadatel PS nedodává)
Kategorie: muži a ženy. Obě kategorie hodnoceny zvlášť
Startovní listina: společná muži a ženy, pořadí podle registrace na firesport.eu
Hřiště: Náběh po zámkové dlažbě (130m2), travnatá dráha

Startovné: 300Kč
Uzávěrka přihlášek: 4.8.2022 v 23:59
Občerstvení: Na místě, teplé a studené jídlo, pivo, nealko a teplé nápoje

Online internetový přenos

Pravidla

• Požární útok na 2B dle pravidel Jizerské ligy
  • Před provedením soutěžního pokusu proběhne losování jednotlivých postů (viz. dále)
  • Bez přetlakového ventilu
  • PS smí být nastartovaná před startem pokusu
  • Hadice C42 a B65 nebo C52 a B75, možno použít pojistky
  • Čas na přípravu 5 minut
  • Soutěžící musí být členem SH ČMS a v roce pořádání souteže dosáhnout věku nejméně 15 let (stvrzuje svým podpisem vedoucí družstva na přihlášce)
  • Za družstvo v kategorii mužů může nastoupit libovolných počet žen. Za ženy nesmí nastoupit ani jeden muž
  • Družstvo si smí vypůjčit dva lidi a zároveň smí dva lidi zapůjčit. Jeden soutěžící může být zapůjčen pouze do jednoho družstva
  • Soutěž proběhne na dvě kola. O vítězi rozhodne součet časů z obou pokusů. Pokud bude mít družstvo neplatný pokus, získá nejhorší čas daného kola plus penalizaci 10 sekund.
  • Voda se během útoku nedoplňuje
  • Vedoucí družstva svým podpisem na přihlášce stvrzuje, že závodníci taktéž splňují podmínky stanovené ministerstvem zdravotnictví ohledně šíření nemoci Covid-19. Dále pak, že proškolil účastníky souteže o bezpečnosti práce v rámci organizace a že poučil účastníky o bezpečnosti a možném riziku činnosti při soutěži

Průběh losování

Soutěžící si při kontrole materiálu na přípravné základně vylosují posty, na kterých budou muset útok provést. Každý soutěžící bude pro kontrolu označen barevnou páskou s popisem postu. Jedinou výjimku tvoří strojník. Záleží pouze na rozhodnutí držstva, jestli bude určen nebo se také zúčastní losování. Toto privilegium dostal zejména z důvodu bezpečnosti sportovců a ochrany techniky. Losování postů nemá vliv na přípravu materiálu na základně tzn. nebude se posuzovat kdo připravuje materiál pro daný post.

Výsledky losování jednotlivých postů se naopak důsledně kontrolují při provedení vlatního útoku. Na rozdíl od běžných pravidel PÚ není možné vykonávat úkony jiných členů družstva. Toto je posouzeno jako neplatný pokus družstva. Např. béčkař nemůže manipulovat s rozdělovačem.

Časový harmonogram

8:00 – 8:30 příjezd družstev a registrace
8:45 nástup soutěžících, porada velitelů
9:00 zahájení soutěže

Přihlášení na soutěž a další informace

Přihláška ke stažení: Prihlaska_2022

Miloslav Tauchman

miloslav.tauchman@sdhbechov.cz
www.sdhbechov.cz

int(1)

Panely

Panely se dají zobrazit pouze v určitých šablonách, které si zvolíte v administraci, úpravu panelu najdete v "pokročilém nastavení", do něhož se přepnete pomocí odkazu nacházejícího se v pravém horním rohu administrace, poté nabídka "Panely" v horní liště odkazů.